Close

A hortobágyi kényszermunkatáborokról szóló kötetet mutatnak be Budapesten

Fotó: irokboltja.hu

A hortobágyi kényszermunkatáborokról szóló tudományos kötetet mutatnak be november 3-án a Fővárosi Szabó Ervin Könyvtárban (FSZEK) a Magyar Tudomány Ünnepe alkalmából.

 

A Telepesek Társadalmi Múzeum Alapítvány (TTMA) több mint tíz éve foglalkozik az 1950 és 1953 között létesített, a köztudatban többnyire hortobágyiként élő hajdúsági és nagykunsági kényszermunkatáborok történetének feltárásával, értelmezésével és megismertetésével.
A kutatás legújabb eredményeit bemutató A Hortobágy örökségei – Kényszermunkatáborok és lakóik nyomában című kötet Saád József szerkesztésében és az Argumentum Kiadó gondozásában jelent meg. Az alkalom a könyv mellett ízelítőt ad az alapítvány kutatási projektjének kérdésfelvetéseiből és megközelítéseiből is.
A kötetnek a TTMA internetes oldalán olvasható ismertetője szerint a kényszermunkatáborok olyan „szűkösségre szorított, elnyomott, lehetőségeitől forradalmi kíméletlenséggel elvágott” világot alkottak, amely ugyanakkor felmutatta „az életrevalóság, túlélési készség, és a napi nyomorúság szintjén túltekintő emelkedettség példáit” is.
A kutatási programot kedden Csite András társadalomkutató, a HÉTFA Kutatóintézet és Elemző Központ ügyvezetője fogja bemutatni, emellett az eseményen közreműködnek az alapítvány részéről Nagy Mária és Saád József szociológusok is. A kutatási anyagokból készült összeállítást a könyvtár látogatói az első emeleten kihelyezett tárolókban tekinthetik meg.
A TTMA kutatómunkájáról és a kötetről bővebben a www.telepesek.hu internetes oldalon lehet tájékozódni.

MTI

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Hozzászólások:
Shares
scroll to top