Close

57 TERMÉK ÉS SZOLGÁLTATÁS ÉRDEMELTE KI A MAGYAR TERMÉK NAGYDÍJ TANÚSÍTÓ VÉDJEGY HASZNÁLATI JOGÁT

Fókuszban az életminőséget javító megoldások
 
54 cég 57 pályázata vehette át a Parlamentben a Magyar Termék Nagydíj Tanúsító Védjegy használati jogát. A független szakértői testület javaslata alapján már 18. alkalommal díjaztak olyan vállalkozásokat, amelyek innovációra épülő, kiváló minőségű termékeikkel hozzájárulnak a magyar gazdaság növekedéséhez és export törekvéseihez. Az idei év további újdonságokat, változásokat is hozott az immár „nagykorúvá” vált pályázati rendszer életében: az egyre erősödő piaci verseny szigorította a követelményeket. Új pályázati főcsoportok jelentek meg a kiírásban – mint a különleges táplálkozási igényt kielégítő élelmiszerek, a közétkeztetés, a szabadidő kulturált eltöltését segítő szolgáltatások vagy a kulturális rendezvények -, amelyek jól mutatják a fogyasztói, illetve a keresleti-kínálati trendek, igények változásait is. A Magyar Termék Nagydíj védjegyhasználatot elnyert vállalatok képviselői ünnepélyes keretek között, a Parlament Felsőházi Termében vehették át a védjegyhasználatot szimbolizáló trófeákat, a tanúsító díszokleveleket és a pályázati rendszerhez kapcsolódó különdíjakat.
Az idén összesen 54 vállalat, köztük nemzetközi nagyvállalatok és mikro-vállalkozások is részesülhettek a Magyar Termék Nagydíj védjegy használatára feljogosító kitüntetésben, amelyet a Díszoklevél tanúsít és a Hollóházán működő Magyar Porcelánmanufaktúra Kft. alkotógárdája által készített egyedi iparművészeti trófea is jelképez. Fontos értéke, hogy a minőség emblémájaként segíti a fogyasztót az eligazodásban. A kitüntetettek 46%-a az idén pályázott először, 54%-a pedig visszatérő pályázó, akiknek egyes termékein és szolgáltatásain már látható a Magyar Termék Nagydíj tanúsító védjegy. 2015-ben 77%-ra emelkedett a vidéki székhellyel rendelkező nyertesek száma, míg 23%-uk budapesti volt. Az idei díjazottakkal együtt 1998 és 2015 között 543-ra emelkedett, vagyis több mint 45-szörösére nőtt azon kiváló pályázatok száma, amelyek elnyerték a Magyar Termék Nagydíj Tanúsító Védjegy használatát
A Magyar Termék Nagydíj Pályázatot az INDUSTORG-VÉDJEGYIRODA Minőségügyi Kft., a HIPAVILON Magyar Szellemi Tulajdon Ügynökség, a Nemzeti Fogyasztóvédelmi Hatóság, az Országos Élelmezési és Táplálkozástudományi Intézet (ma: Országos Gyógyszerészeti és Élelmezés-egészségügyi Intézet; Országos Élelmezési és Táplálkozástudományi Intézet Főigazgatóság), a TERC Kereskedelmi és Szolgáltató Kft., a TÜV Rheinland InterCert Kft., valamint a WTS Klient Kft. írta ki és valósította meg a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium, a Nemzetgazdasági Minisztérium, a Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatala, valamint a Közbeszerzési Hatóság szakmai támogatásával
 
A Magyar Termék Nagydíj Kiírói Tanácsa, ahogy eddig is, az idei évben is sok összetevős értékelési szempontrendszer szerint hozta meg döntését.  A bírálók figyelembe vették többek között az energiatakarékos, környezetbarát megoldások alkalmazását, a termékek biztonságosságát, újszerűségét, piacképességét, exporterejét, valamint a fogyasztóknak kínált plusz előnyöket
 
2015-ben azonban számos újdonságot is kínált a Magyar Termék Nagydíj védjegy Pályázati Rendszer. A Kiírók Tanácsamérlegelve a pályázatok elbírálását és az egyre élesedő piaci versenytszigorította a követelményeket és még így is a benyújtott pályázatok 79%-a elnyerte a védjegyhasználati jogot. A pályázati főcsoportok száma 31-ről 37-re növekedett, ezáltal idén a gazdaság szereplői számára további új pályázati lehetőségek nyíltak meg. Az élelmiszeriparhoz, élelmezéshez kötődő pályázatok ugyan ez idáig is a legnépesebb pályázói kört képviselték, az idei évben fokozottan értékelték az egészséges táplálkozáshoz kapcsolódó termékeket és szolgáltatásokat. A különleges táplálkozási igényt kielégítő élelmiszerekkel a közétkeztetés területéről is érkezett pályázat. A szintén idén először meghirdetett „Kulturális rendezvények, sportesemények” témakörben világszínvonalú pályázatok vehették át kitüntetéseiket a Parlamentben
 
Kiemelkedő pályázatok érkeztek többek közt az építőipar, kozmetikai termékek, cipőipar, informatika, oktatás területéről, jelentős a gépek és berendezések témakörben kitüntetett pályázatok száma, mindemellett pedig a járműgyártás területén idén is pályáztak termékeikkel a magyar iparág felfelé ívelését bizonyító vállalkozások. Új kiírók csatlakozásának köszönhetően kaphatott hangsúlyt az egészséges táplálkozás, a
pályázatok elbírálása során pedig a pályázó vállalat pénzügyi és ügyviteli korrektsége is kiemelt szempont volt.
 
A legkiválóbb pályázatok elnyerték a Magyar Termék Nagydíj Tanúsító Védjegy használati jogát, melyet győztes termékeiken, szolgáltatásaikon egy évig díjmentesen használhatnak.

A kitüntetést jelképező trófeát és a díszoklevelet a Parlament Felsőházi Termében Koszorús László Gáspár úr, fogyasztóvédelemért felelős helyettes államtitkár adta át. Az ünnepélyes díjátadáson köszöntőt mondott Dr. Latorcai János, az Országgyűlés alelnöke, a rendezvény fővédnöke. Koszorús László Gáspár a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium Fogyasztóvédelemért felelős helyettes államtitkára az új fogyasztóvédelmi stratégiáról tartott előadást. Dr. Bendzsel Miklós, a Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatala elnöke, a Hamisítás Elleni Nemzeti Testület elnökhelyettese nevében Dr. Németh Mónika, a Hamisítás Elleni Nemzeti Testület Titkára köszöntötte az ünnepség résztvevőit.

 
„A Magyar Termék Nagydíj védjegyhasználatot elnyert termékek és szolgáltatások megálmodói és készítői képviselik azt a minőségi szemléletet, gondos irányítást, hosszú távú gondolkodást, fogyasztóközpontúságot, amely a vállalkozásokon keresztül Magyarországot a gazdasági felemelkedéshez viszi közelebb” – mondta Dr. Latorcai János, az Országgyűlés alelnöke. „Ezen vállalkozások sikereiket új munkaerő alkalmazásával tudják elérni, ami által szintén növekszik, erősödik a gazdaság, növekednek az állam bevételei, melyeket fokozódó mértékben tud az államháztartásba visszaforgatni, ami végső soron egy magasabb életminőséghez vezet” – tette hozzá az alelnök úr.
 
Az esemény során külön elismerésekben is részesültek a kiemelkedő pályázatok. A Kiírók Tanácsa különdíjait, a Magyar Termék Nagydíj Pályázat Gazdaságért Nívódíjat, a Magyar Termék Nagydíj Pályázat Innovációért Nívódíjat, a Magyar Termék Nagydíj Klímabarát Termék Nívódíjat, a Magyar Termék Nagydíj Pályázat Sajtókövete Nívódíjakat Dr. Latorcai János úrtól, az Országgyűlés alelnökétől vehették át a kitüntetettek, csak úgy, mint a Magyar Termék Nagydíj Pályázat Életmű-Díját, a Magyar Termék Nagydíj Pályázat Régiók Díja elismeréseket, valamint a Magyar Termék Nagydíj Pályázat Kárpát-medencéért Nívódíjat.  
 
„A Magyar Termék Nagydíj a legrangosabb hazai minősítő rendszerré vált. Az eltelt 18 év, valamint a kitüntetett termékek és szolgáltatások száma jelzi, hogy a minőség hagyományt teremtett” – mondta Kiss Károlyné Ildikó, a Magyar Termék Nagydíj Pályázati Iroda ügyvivő igazgatója. „Ez a megmérettetés objektív mérceként igazolja azon termékeket és szolgáltatásokat, amelyek önként vállalt többlet teljesítményeket és garanciákat nyújtanak a fogyasztóik, felhasználóik felé. Büszkék vagyunk rá, hogy a Magyar Termék Nagydíj Tanúsító Védjegy népszerűsíti Magyarország legfontosabb kincsét, a szürkeállomány teljesítményét”– tette hozzá az igazgató asszony.
 
A Magyar Termék Nagydíj Pályázat egyik kiemelt célja , hogy változtasson azon a Magyarországon gyakori szemléleten, miszerint még mindig az ár jelenti a leglényegesebb vásárlási szempontot, melyet gyakran a minőség elé helyeznek. Valójában azonban az ellenőrzött minőségű (pl.: a Magyar Termék Nagydíj emblémával ellátott) termékek biztonságot, egészséget, tartósságot jelentenek, megvásárlásuk végső soron megtakarításokat eredményez.
 
 
A MAGYAR TERMÉK NAGYDÍJ TANÚSÍTÓ VÉDJEGY HASZNÁLATÁT ELNYERT PÁLYÁZATOK 2015-BEN
 
Az idei Magyar Termék Nagydíj Pályázaton a Kiírók Tanácsának döntése alapján a bírált pályázatok 79%-a, 54 vállalat 57 terméke/termékcsaládja vagy szolgáltatása érdemelte ki a minőségtanúsító kitüntetést, valamint a tanúsító védjegy egy éves díjmentes használatát. A Magyar Termék Nagydíj Tanúsító Védjegy használatának elnyerésével változatos termékskálákban bizonyították a gyártók, szolgáltatók kiválóságukat. A meghirdetett 37 pályázati főcsoport 57%-ában hirdettünk győzteseket.
 
1 Alveola Kft. Solanie Szőlő-Hialuron termékcsalád
2 A.P.P. Kereskedő és Szolgáltató Kft. DiaSafe® leesés elleni termékcsalád
3 BATZ HUNGARY Kft. BATZ sport lábbeli család több színben
4 BECK and PARTNERS Kft. HR Felhő toborzási-kiválasztási szoftver
5 Bőr-Motor Bt. TURUL hagyományőrző bőrdíszmű család
6 Budapest Gyógyfürdői és Hévizei Zrt. – Rudas Gyógyfürdő és Uszoda Rudas Gyógyfürdő és Uszoda és szolgáltatásai
7 CSOMIÉP Beton és Meliorációs Termékgyártó Kft. OMEGA szegélykő-résfolyóka elemcsalád
8 Deka Union Kft. Csemege Debreceni páros kolbász
9 Dent-Art Technik Kft. Láthatatlan fogszabályozó és a kapcsolt szolgáltatások
10 DOMI Fokhagyma Kft. Zúzott fokhagyma termékcsalád
11 Electrolux Lehel Kft. Ultra One Quattro porszívó
12 Ensi Kft. Az Ensi Kft. egyedi gépészeti megoldása a miskolci Takata projekttel
13 evopro Bus Kft. MODULO moduláris felépítésű autóbuszok 
14 FOTON Nyílászáró Szerkezeteket Gyártó és Forgalmazó Kft. FOTON EXPERT műanyag nyílászáró
15 FUNKCIÓ Kereskedelmi és Szolgáltató Kft. Darnói Múltidéző termékcsalád
16 FUNKCIÓ Kereskedelmi és Szolgáltató Kft. Darnói Egészségforrás termékcsalád
17 Gész Gaál és Sziklás Kft. FLAVON Green Plus+
18 Gyulahús Kft. Gyulai Szalámi
19 Gyulahús Kft. Gyulai Kézműves termékcsalád
20 HAJDU Hajdúsági Ipari Zrt. HAJDU hőszivattyús forróvíztárolók
21 Hajnal Húskombinát Kft. Füstölt-főtt sonkák
22 Hajnal Húskombinát Kft. Pácolt, előkészített húsok: magyaros és mustáros ízesítéssel
23 Hawle Szerelvénygyártó és Forgalmazó Kft. Hawle golyós visszacsapószelep termékcsalád
24 Hungaro-Food 2009 Kft. Szentandrási szeletelt száraz- és félszáraz kolbászok, szalámik és csomagolásuk
25 Hungaro-Food 2009 Kft. HungaroLife, HungaroFitness és HungaroVitality termékek
26 Ilcsi Szépítő Füvek Kft. Csicsókás termékcsalád
27 K9-SPORT Kft. IDC (Innova Dog Comfort) powerhám
28 Komfort Style Kft. Pedikomfort-Hallux termékcsalád
29 KRL Kontrol Kft. FO típusú fázisjavító berendezés család
30 Kvártélyház Szabadtéri Színház Kft. Egerszeg Fesztivál
31 Lambda-Com Műszaki Fejlesztő Kft. / WebEye Magyarország Kereskedelmi és Szolgáltató Kft. / WebEye International Kereskedelmi és Szolgáltató Kft. Webeye DrivingStyle
32 Legrand Magyarország Villamos Rendszerek ZRt. Valena Life, süllyesztett kivitelű villamos szerelvény család
33 Lissé Édességgyár Kft. Lissé szaloncukor család étcsokoládéval
34 Logo-Tex Ügyviteli Kft. „Mikrochipes azonosítási rendszer az egészségügyi textíliák mosásában”
35 Lumill Kft. HappySkin natúrkozmetikumok
36 Madách Színház Nonprofit Kft. Catherine Johnson – Benny Andersson – Björn Ulvaeus: Mamma Mia! című musical
37 Magyar Suzuki Zrt. Suzuki Vitara személygépkocsi család
38 Malibu Kft. Barocco Chocolates Kézműves csokoládé – Egyedi díszdobozban
39 „MATIAS – BORÁSZAT” Kft. Matias borok
40 Nádudvari Élelmiszer Kft. Nádudvari sajtkrém termékcsalád
41 Nutritive Kereskedelmi és Szolgáltató Kft. Egészségkonyha Speciál az Egészségkonyha kínálatában
42 Oktatáskutató és Fejlesztő Intézet Polgár Judit: Sakkpalota 1-2.Tankönyvek és képességfejlesztő munkafüzetek
43 Oktatáskutató és Fejlesztő Intézet MINŐSÉGI TANKÖNYVEKKEL A MAGYAR OKTATÁSÉRT – „Rácsodálkozni, megismerni, megszeretni”, az OFI 3. évfolyamos, új kerettantervnek megfelelő kiadványai
44 Oktatáskutató és Fejlesztő Intézet Az OFI 7. évfolyamos új kerettantervnek megfelelő kiadványai
45 Panyolai Szilvórium Zrt. Panyolai Elixír termékcsalád
46 PÉTER IMPEX Kft. „SOLARKOLLEKTOR”
47 Pezomed Kft. Pezoderm® termékcsalád
 48 PIPELIFE Hungária Kft. PIPELIFE gravitációs vízelvezetési termékcsalád
49 Poli-Farbe Vegyipari Kft. Cellkolor Brill magasfényű zománcfestékek
50 RIGO Szerszám és Formakészítő Kft. Nyomdaipari könyvkötőgép család
51 Szabadtéri Néprajzi Múzeum – Jászárokszállási Fogadó Kft. Szent Márton Újborfesztivál és Libator
52 Szamos Cipőipari és Kereskedelmi Kft. Szamos Kölyök supinált gyermek lábbeli
53 Terragro Kreskedelmi Kft. BIOFIL Talajoltó baktérium termékcsalád
54 Touch and Help Kft. Touch and Help szoftver és információs karszalag
55 Univer Product Zrt. Univer K’enni Jó zöldségkrém termékcsalád
56 VendelFood Kft. BUZA kolbászvariációk
57 ZALAERDŐ Zrt. Zakatoló erdei iskola
 
 
A MAGYAR TERMÉK NAGYDÍJ PÁLYÁZAT 2015. ÉVI KÜLÖNDÍJAINAK NYERTESEI
 
Az elmúlt évekhez hasonlóan, a Kiírói Tanács több pályamunka minőségét idén is olyan kimagaslónak értékelte, hogy a pályázók teljesítményét a védjegyhasználati engedélyen felül több típusú Különdíj elismerésekben is részesítette. Ezen felül cégek, főhatóságok és civil szervezetek is értékes különdíjakat ajánlottak fel.
 
A Magyar Termék Nagydíj Pályázat kiírói Tanácsának különdíjai
 
A Magyar Termék Nagydíj Pályázat Gazdaságért Nívódíj
Azon vállalkozások kaphatják meg, amelyek a pályázati rendszer első meghirdetésétől (1998), illetve a Gazdaságért Nívódíj legutolsó elnyerésétől számítva többszöri alkalommal elnyerték a magyar Termék Nagydíj kitüntető címet, ezzel is bizonyítva, hogy képesek hosszasan kiváló minőség előállítására. A díjat egyedi iparművészeti trófea és díszoklevél tanúsítja.
Az elismerést a Gyulahús Kft. kapta.
 
Magyar Termék Nagydíj Pályázat Klímabarát Termék Nívódíj
Azok a megoldások, termékek, illetve rendszerek nyerhetik el, amelyek mérhető módon hozzájárulnak a széndioxid kibocsátás csökkenéséhez, az energiatudatos környezet alakításához, fejlesztéséhez. A díjat egyedi iparművészeti trófea és díszoklevél tanúsítja.
Az elismerést a Budapest Gyógyfürdői és Hévizei Zrt. – Rudas Gyógyfürdő és Uszoda: Rudas Gyógyfürdő és Uszoda  és szolgáltatásai  elnevezésű pályázata érdemelte ki.
 
Magyar Termék Nagydíj Pályázat Innovációért Nívódíj
A Nívódíjat azon megoldások, termékek, illetve rendszerek alkotói nyerhetik el, akik pályázatuk újdonság értékével tárgyévben kiemelkedően mutatták meg a hazai alkotóerőben rejlő lehetőségeket a magyarországi vállalkozói kultúra tükreként. A díjat egyedi iparművészeti trófea és díszoklevél tanúsítja.
Az elismeréssel a Magyar Suzuki Zrt. Suzuki Vitara személygépkocsi családját díjazták.
 
A Magyar Termék Nagydíj Pályázat Kiírói Tanácsa 2014. évben megalapította a Magyar Termék Nagydíj Pályázat ÉLETMŰ DÍJ-át. A kitüntetést ez évben Dékány Ferenc ügyvezető igazgató úr érdemelte ki az élelmiszeriparban nagyon hosszú évek óta kifejtett, elkötelezett és magas szintű szakmai munkája eredményeként. Ugyanezért ebben az évben 15. alkalommal vehette át a Magyar Termék Nagydíj Tanúsító Védjegy használati jogát.
 
Magyar Termék Nagydíj Pályázat Kárpát-medencéért Nívódíj
A Nívódíjat olyan természetes személy kaphatja meg, aki évek óta bizonyítottan elkötelezett a határon túli térségek és az anyaország gazdasági kapcsolatainak erősítésében és bővítésében, vagy olyan nagydíjas vállalkozás érdemelheti ki, amely tevékenysége során kiemelt szerepet vállal a Kárpát-medencei térség gazdasági együttműködésében. A díjat egyedi iparművészeti trófea és díszoklevél tanúsítja.
Az elismeréssel Brendus Réka asszony, a Miniszterelnökség Nemzetpolitikai államtitkársága főosztályvezető helyettesének munkáját díjazták.
 
Magyar Termék Nagydíj Pályázat Régiók Díja
2013. évben a Kiírók Tanácsa hagyományteremtő céllal alapította. A díjat a Kárpát-medencei régióban tevékenykedő szervezetek, vagy vállalkozások kaphatják meg. A díj olyan tevékenység elismerése, mely a folyamatosan kiemelkedő minőség mellett elkötelezett a hagyományok tisztelete, a környezet védelme és a magyarság tudat eszméje iránt. A díjat egyedi iparművészeti trófea és díszoklevél tanúsítja.
A díjazottak: a Csíki Sör Manufaktúra – Lixid Projekt Kft. Csíkszentsimon; Rovás Polgári Társulás, Kassa; és a Muravidéki Magyar Önkormányzati Nemzeti Közösség.
 
Magyar Termék Nagydíj Pályázat Sajtókövete Nívódíj
Az elismerést azon nyomtatott vagy elektronikus médiumoknak ítéli oda a Kiírók Tanácsa, melyek megítélése szerint a kiírás évében a legtöbbet tettek a minőség kommunikációjáért, ezen belül a Magyar Termék Nagydíj pályázati rendszer népszerűsítéséért. Az elismerést Sárkány Gábor grafikus művész által tervezett egyedi Díszoklevél tanúsítja.
A Nívódíjat a Család-barát Magazin Szerkesztősége és a Magyar Hírlap alkotó gárdája kapta.
 
A Különdíjakra nem lehet pályázni, azokat a pályázatok bírálásakor ítélik oda. A Magyar Termék Nagydíj Tanúsító Védjegy használati jogot szerzett termékek és gyártóik, szolgáltatások és szolgáltatóik díjmentes bemutatásra kerülnek a Magyar Termék Nagydíj Pályázati Rendszer hivatalos magyar és angol nyelvű elektronikus katalógusában, amely külföldi kiállításokon, üzleti fórumokon jelenik meg és eljut a gazdaságdiplomácia képviselőihez is.

 
A MAGYAR TERMÉK NAGYDÍJ PÁLYÁZAT KIÍRÓI
 
A Magyar Termék Nagydíjak odaítélése jól csatlakozik azon kezdeményezések sorába, melyek az Európai Unió minőségi feltételeinek való megfelelést igazolják. A Magyar Termék Nagydíj Pályázat kiírói saját tevékenységükkel is törekednek olyan koncepciók kidolgozására és megvalósítására, mellyel a kiemelkedő minőséget előállító gazdálkodó szervezetek üzleti sikereit elősegíthetik.
 
 
HIPAVILON Magyar Szellemi Tulajdon Ügynökség
 
A HIPAVILON Magyar Szellemi Tulajdon Ügynökség a tudásalapú termékek és szolgáltatások létrejöttét, hazai és külpiaci hasznosítását segíti elő a szellemi tulajdonra épülő innováció-menedzsment eszközrendszerével. A kizárólagos állami tulajdonban levő társaság támogatja a vállalkozásokat kihasználatlan üzleti lehetőségeik felismerésében, erős szellemitulajdon-védelmi portfólió kialakításában, az oltalomszerzést gátló körülmények, vagy éppen a potenciális együttműködő partnerek azonosításában, valamint a birtokukban lévő szellemi vagyon felmérésében, értékelésében.
 
 
INDUSTORG- VÉDJEGYIRODA Minőségügyi Kft.

 

Az INDUSTORG – VÉDJEGYIRODA Kft. programjait elsősorban az innovatív ipari vállalkozások pozíciójának javítása, EU- Harmonizációjuk elősegítése érdekében alakítja ki.  Célja, hogy versenyképes termékeket kutasson fel, mutasson be.  Olyan termékeket (árukat, szolgáltatásokat) és gazdasági szervezeteket ismer el és díjaz, amelyek tevékenységük során bizonyíthatóan elkötelezettek a minőség ügye iránt. Elhivatott közvetítője a környezetvédelmi elvárásoknak és a fogyasztói érdekeknek egyaránt. Kiemelkedő közreműködője olyan kutatási programoknak, melyek a márka- és termékhamisításhoz köthetők.
 
 
Nemzeti Fogyasztóvédelmi Hatóság

 

A Nemzeti Fogyasztóvédelmi Hatóság a Magyar Termék Nagydíj Kiírók Tanácsának tagjaként elkötelezett a valódi értéket képviselő termékek elismerése mellett. Ezért a szokásos hatósági feladatok ellátása mellett kiemelt céljának tekinti a jogkövető vállalkozások, illetve a magas színvonalú termékek és szolgáltatások kitüntetését, amelyek hozzájárulhatnak a fogyasztói ismeretek bővítéséhez, a fogyasztói tudatosság növeléséhez. 
 
 
Országos Gyógyszerészeti és Élelmezés-egészségügyi Intézet;

 

Országos Élelmezés- és Táplálkozástudományi Intézet Főigazgatóság
A 28/2015. (II.25.) Korm. rendelet értelmében 2015. március 1-jével létrejött az Országos Gyógyszerészeti és Élelmezés-egészségügyi Intézet (OGYÉI), amelynek egyik főigazgatósága az Országos Élelmezés- és Táplálkozástudományi Intézet, mely az élelmezés- és táplálkozástudomány területén szakmai-módszertani, tudományos, kutatási, képzési, szakmai felügyeleti és szakértői feladatokat lát el. Az Intézet kiemelt célja az egészséges táplálkozás, és az ezzel összefüggő prevenció megvalósítása a hazai lakosság lehető legszélesebb körében. 
Az Intézet ellátja az étrend-kiegészítő és különleges táplálkozási igényt kielégítő élelmiszerek notifikálási és szakértői feladatait, nemzeti kozmetikai hatóságként Kozmetikai Toxikológiai Központot működtet. A több mint egy évtizede akkreditált státusszal rendelkező Élelmiszerkémiai és Analitikai Laboratóriuma a klasszikus és nagyműszeres vizsgálatok gazdag tárházát biztosítja az élelmiszerek és kozmetikai termékek összetevőinek, és biológiailag aktív komponenseinek meghatározására.
A hazai és a nemzetközi tudományos szervezetekben való aktív szakértői közreműködés biztosítja, hogy a lakosság körében egyre nagyobb arányban megjelenő táplálkozással összefüggő megbetegedések prevenciójában a globális szemléletmód hazánkban is érvényesüljön.
 
 
TERC Kereskedelmi és Szolgáltató Kft.

 

Magyarország legnagyobb, széleskörű építési információs tevékenységet folytató vállalkozásaként a TERC Kft. tevékenysége az építőipar, illetve az informatika területére koncentrálódik. Legfontosabb feladatának az építőipari elszámolások elősegítésére alkalmas normagyűjtemények, az ezekre támaszkodó speciális építőipari szoftverek fejlesztését, forgalmazását tekinti. Kiemelkedően fontosnak tartja, hogy az építőiparban, nemzetgazdaságunk harmadik legnagyobb ágazatában kizárólag megfelelő, sőt magas színvonalú termékek kerüljenek csak felhasználásra. Alapszolgáltatása kiegészítéseként folyamatosan fejleszti az építőipari szakkönyvkiadó, valamint számítástechnikai felnőtt továbbképzési üzletágait. A CAD Stúdió építésztervező szoftverek, plotterek, kellékanyagok értékesítésével, a mérnöki üzletág tervek, tervdokumentációk nyomtatásával, digitalizálásával, összeállításával foglalkozik. A TERC Kft. dokumentumarchiválási üzletága szkennelő berendezések nagykereskedelmét, szervizelését végzi.
 
TÜV Rheinland InterCert Kft. 

 

A TÜV Rheinland Csoport a világ egyik vezető műszaki szolgáltatásokat nyújtó szervezete. A kölni központú, 1872-ben létrehozott vállalat ma 65 országban, 500 telephelyen összesen 17 000 munkatársat foglalkoztat.
1872 óta fejleszt ki biztonságos és fenntartható megoldásokat az ember, a környezet és a technika érintkezési területein. Függetlenül, semlegesen és hozzáértéssel vesz részt egy olyan jövő építésében, amely az ember és a környezet megfelelő és fenntartható kapcsolatán alapul.
A térség legnagyobb vizsgáló és tanúsító szervezeteként feladatának tekinti a vállalkozások versenyképességének növelését a globális piacon. 
Munkájuk elvégzéséhez szükséges jogosultságokkal, akkreditációkkal, kijelölésekkel rendelkezik. Magyarországon a jogilag szabályozott területeken Brüsszelben bejegyzett, az állam által kijelölt szervezet számos EU direktíva, jogszabály és előírás szerinti vizsgálatok lefolytatására.
Szolgáltatásai az alábbi tevékenységi körök szerint csoportosítható:
Műszaki vizsgálat és felügyelet
Terméktanúsítás
Személytanúsítás
Műszaki szakértői tevékenység
Rendszertanúsítás
Oktatás, képzés
 
 
WTS Klient cégcsoport

 

A WTS Klient cégcsoport 1998-ban alakult. A hazai piacon szerzett több éves tapasztalattal biztos partnerként áll ügyfelei mögött. Nincs számukra nagyobb szakmai elismerés annál, ha egy ügyfelük ajánlja szolgáltatásukat egy másik cégnek. Így váltak az évek során számos nemzeti és nemzetközi nagyvállalat hazai tanácsadójává.
A WTS Klient cégcsoport komplex gazdasági tanácsadást biztosít ügyfeleinek. Szolgáltatási palettája az adótanácsadástól kezdve a könyvelésen, a bérszámfejtésen, valamint a cégalapítással és munkajogi kérdésekkel összefüggő jogi képviseleten át egészen az egyéb számviteli szolgáltatások kategóriájába tartozó tevékenységekig terjed. 
 
A MAGYAR TERMÉK NAGYDÍJ PÁLYÁZATRÓL
 
A 18. Magyar Termék Nagydíj Pályázatra minden természetes és jogi személy, jogi személyiség, egyéni vállalkozó vagy alkotóközösség benyújthatott pályázatot. Egy pályázó több pályázattal is részt vehetett, illetve arra is volt lehetőség, hogy több pályázó közös pályázattal induljon a megmérettetésen. Egy pályázatban egy termék vagy termékcsalád szerepelhetett. Nem képezhette pályázat tárgyát olyan technológiai eljárás, amely nem testesült meg termékben, illetve olyan szolgáltatás, mely a pályázat benyújtásakor nem került bevezetésre. A pályázaton részt vehetett továbbá olyan, a Kárpát-régióban tevékenykedő vállalkozás által előállított és Magyarországon is forgalmazott termék, amelyik megfelel a pályázati feltételeknek.
 
A pályázatok elbírálása több fordulós értékeléssel történt. A zsűri fokozottan vette figyelembe a kiírási feltételek teljesítését, a hazai és nemzetközi piacokon való versenyképességet, az áruk, szolgáltatások megfelelőségét, az energiatakarékosságot, környezetbarát megoldások alkalmazását a termékben, a gyártás vagy a szolgáltatás igénybevétele során a fogyasztónak kínált előnyöket, a szellemitulajdon-védelmi tudatosságot, a pénzügyi adatok hitelességét, hihetőségét, a fogyasztóvédelmi törvény előírásainak teljesítését és nem utolsósorban a szakértők állásfoglalását. 
 
A Magyar Termék Nagydíj Pályázat Kiírói Tanácsa büszke arra, hogy folyamatosan képes a megújulásra. A Kiírói Tanácshoz idén csatlakozott az Országos Gyógyszerészeti és Élelmezés-egészségügyi Intézet főigazgatóságaként működő Országos Élelmezés-és Táplálkozástudományi Intézet (OGYÉI-OÉTI), hangsúlyosabban érvényesítve az egészséges táplálkozásra való törekvést, míg a WTS Klient Kft. szakemberei a pénzügyi, ügyviteli korrektség színvonalát hivatottak átnézni.
 
A Kiírók Tanácsának döntése alapján a legkiemelkedőbbnek ítélt pályázatok elnyerték a Magyar Termék Nagydíj tanúsító védjegy használatát. A védjegy használatára vonatkozó jogokat és kötelezettségeket a Védjegyhasználati Szerződés rögzíti. A védjegy az elnyerés évében (2015. szeptember 1-jétől 2016. aug. 31-éig) díjmentes, egy éven túli használata az utóellenőrzésben szereplő állásfoglalástól függ és díjköteles. A Kiírók Tanácsa által felkért szervezetek a díjazott árukat és szolgáltatásokat nem csak megfelelőség, hanem a díjazott általi publikálása szempontjából is ellenőrzik.  Negatív változás esetében a védjegy használatát felfüggesztik, vagy végső soron visszavonhatják. A védjegy használatában bekövetkezett változások nyilvánosságra kerülnek.
 
A Magyar Termék Nagydíj Tanúsító Védjegy használatát magyar–angol nyelvű díszoklevél tanúsítja és egyedi iparművészeti trófea jelképezi. A pályázatok elbírálása során a Kiírók Tanácsa különböző Különdíjakat ítélt oda a legkiemelkedőbbeknek.  A Magyar Termék Nagydíj Tanúsító Védjegy szimbólumaként már jól ismert Trófeát és a kiírói különdíjakat jelképező trófeákat a több mint 230 éves múltra visszatekintő, rendkívül gazdag hagyományokkal rendelkező, Hollóházán működő Magyar Porcelánmanufaktúra Kft. készíti.
 
A védjegyhasználati engedélyen felül értékes különdíjakat adományozott a HIPAVILON Magyar Szellemi Tulajdon Ügynökség, a HUNGEXPO Vásár és Reklám Zrt., a Magyar Elektronikai Egyesület, a Magyar Újságírók Országos Szövetsége (M.Ú.O.Sz.), a Nemzeti Fogyasztóvédelmi Hatóság, az Országos Gyógyszerészeti és Élelmezés-egészségügyi Intézet; Országos Élelmezés és Táplálkozástudományi Intézet Főigazgatóság, a Sérültek.hu Magazin, a TERC Kereskedelmi és Szolgáltató Kft., a TÜV Rheinland InterCert Kft. és a WTS Klient Kft.
 
A Magyar Termék Nagydíj pályázat a minőség versenyét is gerjeszti, ehhez friss szemléletre, megújulási képességre, innovációra is szükség van, mely a munkaalapú gazdaság pillére, amelyben az ipar, a termelés, a színvonalas minőségi termék, vagy szolgáltatás előállítására helyezi a legfőbb hangsúlyt. Együttesen magas hozzáadott értéket hordoz kereskedelmi és társadalmi tartalmában egyaránt.  Az új gazdaságpolitika üdvözli és díjazza azt a vállalkozót, aki olyan terméket, szolgáltatást állít elő, amely piac-, és exportképes minden régióban. 18 esztendő alatt a Magyar Termék Nagydíj Tanúsító Védjegy használatának elnyeréséért vívott nemes versenyben résztvevő termékek, technológiák, eljárások, szolgáltatások és előállítóik az értéktudat letéteményesei, közvetítői azoknak az értékeknek, amelyek összhangban vannak hazánk gazdasági érdekeivel, hozzájárulva egy erősebb gazdaság megvalósulásához.
 
A Magyar Termék Nagydíj Tanúsító Védjegy használata így válik a „tanúsított minőség európai útlevelévé”. A 18 esztendő alatt végzett következetes munkával elért sikerek bizonyítják, hogy a MINŐSÉG HAGYOMÁNYT TEREMTETT!

A Magyar Termék Nagydíj Pályázat felhívása, díjazottjainak bemutatása, illetve letölthető jelentkezési lapja az interneten:

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Hozzászólások:
Shares
scroll to top