Close

Phjongcshang 2018 – Javítottak az orosz hokisok

orosz szlovakjegkorong2018

A nyitó fordulós váratlan vereség után javított az orosz csapat a phjongcshangi téli olimpia férfi jégkorongtornáján: 8-2-es győzelmet aratott a szlovénok felett.

Kirill Kaprizov háromszor, Ilja Kovalcsuk kétszer volt eredményes.
A szlovákokkal szembeni kudarcot követően ezúttal az oroszok végig hatalmas fölényben játszottak, az első harmad hajrájában 22 másodperc alatt kétszer is betaláltak. A második játékrészben egy négyperces szakaszban újabb három gólt szereztek, közben Ilja Kabljukov büntetőt hibázott. A 34. percben az amerikaiak elleni szerdai győzelem hőse, Jan Mursak – aki a szlovénok egyetlen korábbi NHL-es játékosa – szépített, majd Kovalcsuk második találatával már 6-1 volt az állás. A záró harmadban Kaprizov kétszer villant, így mesterhármast ért el. Az utolsó percben Ziga Pance állította be a 8-2-es végeredményt.

Eredmények (az olimpia honlapja alapján):
jégkorong, férfiak, B csoport, 2. forduló:
Olimpiai Sportolók Oroszországból (OAR)-Szlovénia 8-2 (2-0, 4-1, 2-1)
—————————————————————-
gól: Mozjakin (19.), Kovalcsuk (19., 38.), Barabanov (27.), Kabljukov (29.), Kaprizov (31., 42., 48.), illetve Mursak (34.), Pance (60.)

korábban:
Egyesült Államok-Szlovákia 2-1 (1-1, 0-0, 1-0)
———————————————-
gól: Donato (8., 43.), illetve Kudrna (8.)

Az állás: 1. Egyesült Államok 4 pont, 2. OAR 3 (10-5), 3. Szlovákia 3 (4-4), 4. Szlovénia 2